Symposium 'De muziekdocent en het nieuwe ambacht'

De wereld van de muziekeducatie is volop in beweging. Over de gevolgen daarvan voor de muziekdocent organiseren ArtEZ Conservatorium en Kunst & Cultuur Overijssel (KCO) op donderdag 14 april een symposium in de Deventer Schouwburg. De veelbelovende titel 'De muziekdocent en het nieuwe ambacht' herbergt en dagvullend programma met workshops, een paneldiscussie en interactieve lezingen van o.a. Marco de Souza, Jan Jaap Knol, Frans Haverkort en Brass Meets. De entree is € 90 p.p. excl. BTW en inclusief lunch. Meer informatie is te vinden op www.artez.nl/symposiummuziekeducatie.

Het symposium geeft een inspirerende blik op het nieuwe ambacht van de muziekdocent. Die heeft immers te maken met veel ontwikkelingen. Lessen en cursussen worden steeds meer groepsgewijs aangeboden in plaats van individueel. De scheiding tussen binnen-  en buitenschoolse educatie verdwijnt. Er is een groeiende vraag naar interdisciplinaire projecten en naar projecten voor nieuwe doelgroepen. Multimedia beïnvloeden de leeromgeving van de leerling.
Dit alles mondt uit in de vraag of het mogelijk is om het vertrouwde ambacht op een andere manier in te zetten. Tijdens workshops en best practices gaan de deelnemers op zoek naar een eigen antwoord.